آیا همیشه باید از VPN استفاده کنید؟

چرا باید از VPN استفاده کنیم؟

چرا باید از VPN استفاده کنیم؟

سرویس VPN به طور فزاینده ای به یک ابزار ضروری برای کاربران اینترنت تبدیل می شود.

محافظت بسیار بیشتر و آزادی بیشتری برای استفاده از تمام اینترنت ارائه می دهد. اما در حالی که VPN در حال تبدیل شدن به یک همراه حیاتی و ضروری برای علاقه مندان به فناوری است، چرا و چه زمانی به VPN نیاز دارید؟

مزایای آن چیست؟

آیا همیشه نیاز به استفاده از آن دارید؟

خرید VPN یک اقدام امنیتی حیاتی است، زیرا یک تونل رمزگذاری شده بین یک سرور راه دور و دستگاه شما ایجاد می کند.

ترافیک اینترنت شما از طریق این تونل هدایت می شود و اطلاعات شما را در برابر نیروهای خارجی محافظت می کند. این حداکثر حریم خصوصی و حفاظت را فراهم می کند. همچنین به شما آزادی بیشتری می دهد و به شما امکان می دهد به یک سرور در یک کشور خاص متصل شوید و به محتوای منحصر به فرد آن مکان دسترسی داشته باشید.

اما آیا باید VPN را همیشه در حال اجرا بگذارید؟

در اکثر موارد، بله! از داده های شما در برابر هکرها محافظت می کند و سابقه مرور شما را ایمن می کند. این کار از دسترسی تبلیغ‌کنندگان یا ISPها به داده‌های مرور شما جلوگیری می‌کند. اما مواقعی پیش می‌آید که برای مثال، اگر می‌خواهید به محتوای محلی دسترسی داشته باشید یا به یک دستگاه نزدیک مانند چاپگر متصل شوید، ممکن است لازم باشد آن را متوقف کنید. در این صورت، پیدا کردن VPN با گزینه مکث به شما این امکان را می دهد که بدون قطع کردن VPN خود به دستگاه ها و وب سایت های محلی متصل شوید.

چرا VPN خود را همیشه روشن نگه دارید؟

داشتن VPN و کارکرد 24/7 آن مزایای قابل توجهی دارد. امنیت و حفاظت از داده ها تنها دلایلی برای اتصال دائمی VPN نیستند.

همچنین مزایایی وجود دارد که می‌توانید محدودیت‌های مربوط به محتوای قفل‌شده جغرافیایی را بردارید و به شما امکان دسترسی ایمن به Wi-Fi عمومی را می‌دهد.

VPN ها چگونه کار می کنند؟

وقتی در مورد VPN ها صحبت می کنم، معمولاً در مورد یک VPN تجاری صحبت می کنم که به طور مستقیم به مصرف کنندگان برای استفاده در زندگی روزمره آنها فروخته می شود، اما ایده VPN بسیار بزرگتر از این است.

شما برای خرید vpn اندروید یا خرید vpn آیفون حتی برای کامپیوتر باید اقدام به خرید vpn کامپیوتر از جایی اقدام کنید که امنیت و کیفیت سرورهای آن تائید شده باشد.

شرکت‌ها مدت‌هاست که از فناوری VPN استفاده می‌کنند تا کارگران بدون توجه به جایی که هستند به منابع دیجیتال دسترسی داشته باشند، مدت‌ها قبل از اینکه COVID-19 کار از خانه را عادی کند.

هنگامی که VPN را روشن می کنید، یک اتصال رمزگذاری شده (گاهی اوقات “تونل” نامیده می شود) بین دستگاه شما و یک سرور راه دور که توسط یک سرویس VPN اداره می شود ایجاد می کند. تمام ترافیک اینترنت شما از طریق این تونل به سرور هدایت می شود و سپس طبق معمول ترافیک را به اینترنت عمومی ارسال می کند. داده هایی که به دستگاه شما باز می گردند همان سفر را انجام می دهند: از اینترنت، به سرور VPN، از طریق اتصال رمزگذاری شده و بازگشت به دستگاه شما.

استفاده از شبکه وای فای عمومی می تواند بسیار خطرناک باشد. سایر کاربران در همان شبکه (به عنوان مثال هکرها) می توانند به راحتی از داده ها و اطلاعات شخصی شما استفاده کنند. از آنجایی که نمی خواهید دیگران به عنوان مثال به ورود ایمیل، تصاویر/فایل ها یا اطلاعات کارت اعتباری شما دسترسی داشته باشند، ممکن است عاقلانه باشد که از اتصال VPN استفاده کنید.

هنگامی که از شبکه Wi-Fi عمومی استفاده می کنید، VPN همه داده های شما را رمزگذاری می کند. یک هکر فقط موارد رمزگذاری شده را می بیند و نمی تواند اطلاعات شخصی شما را ببیند یا از آن استفاده کند.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

بایگانی‌ها

About Me

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam.

Social Profiles

Facebook