18 روش برای استفاده حداکثری از VPN خود

روشهای استفاده از وی پی ان

چه در محل کار هستید و چه از اوقات فراغت خود لذت می برید، VPN یا فیلتر شکن ابزاری چندوجهی است که می تواند به خصوصی بودن فعالیت آنلاین و ایمن نگه داشتن اطلاعات شخصی حساس شما کمک کند.

همچنین برای رفع تحریمهایی که برای ایرانی ها اعمال شده و فیلترینگ نیز استفاده کرد.

استفاده از VPN به شما این امکان را می دهد که حریم خصوصی خود را حفظ کرده و مطمئن باشید که داده های شما حفظ می شود.

در حالی که این ابزار ضروری به طور فزاینده ای قرار است شما را ایمن تر کند، یک VPN به شما امکان می دهد تعدادی کار مفید (و شاید غیرمنتظره) دیگر را انجام دهید.

VPN: یک تعریف سریع

VPN مخفف شبکه خصوصی مجازی است. به طور اساسی، یک سرور رمزگذاری شده فراهم می کند و آدرس IP شما را از شرکت ها، سازمان های دولتی و هکرهای احتمالی پنهان می کند.

با خرید VPN سرور از هویت شما محافظت می کند حتی اگر از Wi-Fi عمومی یا اشتراکی استفاده می کنید، و داده های شما از هر چشم کنجکاو اینترنتی خصوصی حفظ می شود.

اگر از وی پی ان روی دستگاههای اندرویدی استفاده می کنید می توانید با خرید vpn برای اندروید و اگر از کامپیوتر استفاده می کتید می توانید با خرید vpn برای کامپیوتر و حتی برای دستگاههای اپل با خرید vpn برای آیفون و آیپد می توانید برای دستگاههای خود نیز این امنیت را تامین کنید.

VPN به جای ارسال اتصال اینترنت شما به سرور میزبان، ISP شخصی شما را دور می زند.

با وجود سرورهایی که در سرتاسر جهان قرار دارند، کاربران این امکان را دارند که خود را “جابجایی” کنند و تقریباً از هر کجا به اینترنت دسترسی داشته باشند.

رمزگذاری یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند، به ویژه برای مشاغلی که اغلب از دسترسی از راه دور استفاده می کنند. همچنین می تواند ابزار مفیدی برای سفر، بازی و پخش جریانی باشد.

18 روش برای استفاده بیشتر از VPN

در اینجا نگاهی به 18 روش مختلف با استفاده از VPN می‌اندازیم که می‌تواند به همه کمک کند از اینترنت امن‌تر استفاده کنند، چه برای کار یا بازی.

استفاده از وی پی ان در کسب و کار

1. بدون نگرانی از خانه کار کنید

به نظر می رسد بازگشت به دفتر ممکن است برای بسیاری از افراد اتفاق نیفتد، حداقل نه به این زودی. استفاده از VPN به همه افرادی که از راه دور کار می کنند اجازه می دهد تا به طور ایمن وارد شبکه مشترک شرکت شوند، در حالی که محافظت از داده ها را برای پروژه ها و فایل ها نیز فراهم می کند.

2. شبکه مشترک خود را ایمن نگه دارید

استفاده از VPN در سراسر شبکه مشترک شما به اطمینان از ایمن ماندن ارتباطات تجاری کمک می کند. همچنین شرکت شما را کمتر در معرض حملات سایبری قرار می دهد.

3. انتخاب کنید و انتخاب کنید که چه کسی دسترسی دارد

VPN ها همچنین گزینه های کنترل دسترسی را ارائه می دهند، به طوری که اطلاعات محرمانه برای همه کارمندان قابل دسترسی نیست. کاربران باید قبل از اعطای دسترسی، وارد سیستم شده و تأیید کنند که مجوز دارند.

4. در هر دستگاهی با خیال راحت مرور کنید

بدون توجه به اینکه از چه دستگاهی استفاده می کنید، ایمن به ابر کسب و کار خود متصل شوید. از آنجایی که یک VPN رمزگذاری شده و از راه دور میزبانی می شود، می توانید بدون خطر نقض امنیت از هر جایی وارد شوید.

5. عبور از Geo-Blocking

هنگام سفر کاری، ممکن است با مکان‌هایی مواجه شوید که بخش‌هایی از اینترنت را مسدود یا سانسور می‌کنند. این به طور بالقوه می تواند یک مانع بزرگ باشد، به خصوص اگر قادر به دسترسی به وب سایت های مرتبط با کار نباشید. استفاده از VPN با موقعیت مکانی خانه شما به دور زدن محتوای مسدود شده کمک می کند.

6. از معاملات مالی محافظت کنید

ضروری است بدانید که هر تراکنش محافظت می شود. VPN ترافیک خروجی شما را ناشناس می کند و اتصال شما را رمزگذاری می کند و از ردیابی غیرمجاز تراکنش ها یا نقل و انتقالات تجاری شما اطمینان می دهد.

7. نیروی کار خود را مقرون به صرفه ایمن کنید

علاوه بر تمام مزایای امنیتی، استفاده از VPN در مقایسه با ویرانگری که یک حمله سایبری می تواند ایجاد کند، برای مشاغل بسیار مقرون به صرفه است. هزینه های راه اندازی نسبتا کم است و گزینه های اشتراک با طیف گسترده ای از قیمت ها در دسترس است.

استفاده از وی پی ان در سفر

8. بهترین قیمت ها را کشف کنید

قیمت سفر بسته به جایی که در زمان جستجو در آن هستید در نوسان است. به عنوان مثال، اگر در فلوریدا زندگی می‌کنید و از رم بازدید می‌کنید، بررسی نرخ هتل در حین اتصال به یک سرور VPN ایتالیایی به احتمال زیاد قیمت‌های بهتری را به همراه خواهد داشت. همین امر در مورد خطوط هوایی، بلیط قطار یا اتومبیل های کرایه ای نیز صدق می کند.

9. خانه خود را ایمن و سالم نگه دارید

اگر در خارج از شهر هستید، در صورت بررسی عناصر امنیتی مجازی، مانند زنگ در، استفاده از VPN ایده خوبی است. این اجازه می دهد تا اتصال شما خصوصی بماند و به اینترنت که در خانه نیستید پخش نمی شود.

10. با اطمینان به وای فای عمومی متصل شوید

تقریباً همه در حین توقف یا تأخیر به وای فای رایگان فرودگاه متصل می شوند، اما انجام این کار شما را در معرض سرقت احتمالی قرار می دهد. استفاده از VPN قبل از باز کردن آن ایمیل یا بررسی موجودی حساب، به حفظ امنیت اطلاعات شما کمک می کند.

11. از بلوک های رسانه های اجتماعی اجتناب کنید

برخی از نقاط جهان کانال های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک را مسدود کرده اند. اگر به چین یا ایران سفر می کنید و نمی توانید بدون شبکه خود زنده بمانید، یک VPN می تواند به رفع ممنوعیت کمک کند.

12. دسترسی به حساب را حفظ کنید

بانک ها برای فعالیت های کلاهبرداری در حالت آماده باش هستند و ورود به حساب شما از یک کشور خارجی ممکن است یک پرچم قرمز ایجاد کند. استفاده از VPN که نشان می دهد شما هنوز در آدرس معمولی خود هستید، به جلوگیری از مسدود شدن احتمالی حساب به دلیل فعالیت مشکوک کمک می کند.

استفاده از وی پی ان برای بازی

13. به کتابخانه گسترده تری از بازی ها دسترسی داشته باشید

از آنجایی که استفاده از VPN به این معنی است که اتصال اینترنت شما مجدداً مسیریابی می شود، هنگام دسترسی به بازی، گزینه های بیشتری دارید، به خصوص در مورد خدمات بازی ابری مانند Stadia. بسته به ارائه دهنده، VPN های خاصی می توانند به شما کمک کنند به بازی های موجود در خارج از منطقه خود دسترسی پیدا کنید. به همین ترتیب، برخی از کشورها بازی ها را به دلیل محتوای گرافیکی ممنوع می کنند. با یک VPN، می توانید با اتصال از طریق سرور در یک کشور دیگر، این محدودیت ها را دور بزنید.

14. بدون نگرانی به صورت عمومی بازی کنید

وقتی آماده بازی هستید، استفاده از Wi-Fi عمومی رایگان عالی است، اما استفاده از یک شبکه ناامن خطراتی را به همراه دارد. با استفاده از VPN دستگاه های بازی خود را ایمن نگه دارید.

15. از خود در برابر ترول ها محافظت کنید

ریسک ها در بازی های چند نفره زیاد می شود و گاهی اوقات مردم بیش از حد واکنش نشان می دهند. داشتن VPN از هویت و آدرس IP شما محافظت می کند، به طوری که اگر ناخواسته شخصی را ناراحت کردید، نمی تواند موقعیت مکانی شما را ردیابی کند.

16. کاهش سرعت ISP کناری

برخی از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به دلایلی آگاهانه شبکه خود را کند می کنند. با یک VPN، می توانید از تاخیر غیر ضروری ISP جلوگیری کنید.

استفاده از وی پی ان برای استریم

17. فیلم های خارجی مورد علاقه خود را تماشا کنید

برخی از سرویس‌های پخش اشتراک پولی، فناوری «مسدود کردن جغرافیایی» را پیاده‌سازی می‌کنند. این بدان معناست که در برخی از مکان‌های جغرافیایی، دسترسی شما به محتوای خاصی محدود شده است. استفاده از VPN این مشکل را دور می زند و به شما امکان می دهد تقریباً هر چیزی را که می خواهید تماشا کنید، بدون توجه به جایی که هستید، استریم کنید.

18. بهبود مسائل بافر

از آنجایی که سرویس‌های استریم بسیار محبوب هستند، بارگیری بیش از حد پهنای باند و ایجاد مشکلات بافر غیرعادی نیست. یک VPN می تواند به دور زدن این امر کمک کند و تجربه مشاهده روان تری را تضمین کند.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

بایگانی‌ها

About Me

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam.

Social Profiles

Facebook