مایکروسافت با سرویس جدیدی که در Edge تعبیه شده است وارد جنگ VPN می شود

غول نرم افزاری با Cloudflare همکاری کرده است تا سرویسی شبیه VPN را به Edge بیاورد

پس از گوگل و اپل، مایکروسافت جدیدترین غول فناوری است که وارد فضای VPN شده است و کاربران مایکروسافت اج به زودی می توانند مستقیماً از مرورگر غول نرم افزاری به سرویس VPN رایگان دسترسی پیدا کنند.

طبق یک سند پشتیبانی اخیر، سرویس VPN جدید این شرکت Microsoft Edge Secure Network نامیده می شود و توسط Cloudflare ارائه می شود. البته شایان ذکر است که مایکروسافت به طور خاص به ویژگی جدید به عنوان VPN اشاره نمی کند، اما بسیار شبیه به iCloud Private Relay است که به همان روشی عمل می کند.

اگرچه Microsoft Edge Secure Network در حال حاضر در پیش نمایش است، پس از اینکه این ویژگی به طور کلی در دسترس قرار گرفت، کاربران Edge هر ماه با ورود به مرورگر شرکت با استفاده از حساب مایکروسافت خود، 1 گیگابایت داده رایگان دریافت خواهند کرد.

به جای ایجاد VPN به تنهایی، Microsoft Edge Secure Network سرویسی است که با مشارکت زیرساخت وب و ارائه دهنده CDN Cloudflare ارائه می شود. مایکروسافت در سند پشتیبانی خود اشاره می‌کند که «Cloudflare به حفظ حریم خصوصی متعهد است و تنها مقدار محدودی از داده‌های تشخیصی و پشتیبانی را جمع‌آوری می‌کند که به عنوان زیرپردازنده داده مایکروسافت برای ارائه خدمات فعال می‌شود». این داده های تشخیصی و پشتیبانی نیز پس از جمع آوری هر 25 ساعت برای همیشه حذف می شوند.

شبکه ایمن مایکروسافت اج

درست مانند VPN، Microsoft Edge Secure Network اتصال اینترنت کاربر را رمزگذاری می‌کند تا به محافظت از داده‌های آن‌ها در برابر تهدیدات آنلاین و جاسوسی کمک کند.

هنگامی که از شبکه ایمن Microsoft Edge استفاده می کنید، داده های شما از Edge از طریق یک تونل رمزگذاری شده (یا یک تونل VPN) جهت ایجاد یک اتصال ایمن هدایت می شود. این همچنین در هنگام بازدید از یک URL غیر ایمن که با HTTP شروع می شود، در مقابل HTTPS رمزگذاری شده اعمال می شود.

علاوه بر محافظت از کاربران در برابر تهدیدات آنلاین، VPN جدید Edge از ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) مانند شاتل، پارس آنلاین و … از جمع آوری داده های مرور خود از جمله جزئیات مربوط به سایت هایی که بازدید می کنند جلوگیری می کند. این همچنین به جلوگیری از ایجاد پروفایل توسط شرکت های تبلیغاتی و سایر اشخاص ثالث و ارسال تبلیغات هدفمند برای شما کمک می کند.

در حال حاضر، هنوز مشخص نیست که آیا شبکه ایمن مایکروسافت اج به شما این امکان را می‌دهد که انتخاب کنید به کدام سرور VPN متصل می‌شوید و به شما امکان می‌دهد از مسدود کردن جغرافیایی عبور کنید.

اینها بخشی از یک برنامه هستند و همچنان هیچکدام را کاملا تائید یا تکذیب نکرده است.

با این حال، مایکروسافت در سند پشتیبانی خود می‌گوید که این ویژگی «به شما امکان می‌دهد با یک آدرس IP مجازی مرور کنید که IP شما را پنهان می‌کند و موقعیت جغرافیایی شما را با یک آدرس منطقه‌ای مشابه جایگزین می‌کند» بنابراین اگر دسترسی به محتوای کشورهای دیگر چیزی است که به دنبال آن هستید، هنوز هم با یک سرویس VPN پولی که می توانید برای خرید vpn مانند ExpressVPN یا NordVPN بهتر آن در ایران از سرویس دهنده های معروف است.

در مجموع، Microsoft Edge Secure Network به کاربران Edge دسترسی به VPN بدون هزینه از یک شرکت مورد اعتماد را ارائه می دهد که نمی توان در مورد بسیاری از پیشنهادات رایگان دیگر در آنجا گفت. هنگامی که این ویژگی از پیش‌نمایش خارج شد، کاربران Edge می‌توانند آن را از منوی زمینه مرورگر به همان روشی که شما به مجموعه‌ها یا عکس‌برداری وب دسترسی دارید، امتحان کنند.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

بایگانی‌ها

About Me

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam.

Social Profiles

Facebook