اپل ویژگی های دسترسی جدید از جمله تشخیص درب، زیرنویس زنده را معرفی می کند

ویژگی تشخیص زیرنویس در گوشی های اپل

شرکت اپل روز سه‌شنبه فهرستی از ویژگی‌های دسترسی را اعلام کرد که هدف آن کمک به کاربران معلول است.

ویژگی‌های جدید که اواخر امسال برای آیفون، اپل واچ و مک عرضه می‌شوند، ادعا می‌شود که از پیشرفت‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و یادگیری ماشینی برای کمک به افراد نابینا یا کم‌بینا یا افراد دارای معلولیت فیزیکی یا حرکتی استفاده می‌کنند.

معلولیت ها این ویژگی ها عبارتند از تشخیص درب برای کاربران آیفون و آیپد، Apple Watch Mirroring و زیرنویس زنده. اپل همچنین به‌روزرسانی‌هایی را برای VoiceOver با 20 زبان و زبان دیگر اعلام کرد.

یکی از مفیدترین ویژگی‌های دسترسی که اپل به عنوان بخشی از آخرین به‌روزرسانی‌های خود معرفی کرده است، Door Detection است که از حسگر LiDAR در جدیدترین مدل‌های آیفون یا آی‌پد استفاده می‌کند تا به کاربران کمک کند تا مکان درب را پیدا کنند. این ویژگی از ترکیب LiDAR، دوربین و یادگیری ماشینی روی دستگاه استفاده می‌کند تا بفهمد کاربران چقدر از در فاصله دارند و ویژگی‌های درب، از جمله باز یا بسته بودن در را توصیف می‌کند.

اگر در بسته باشد، ویژگی Door Detection می تواند به افراد کمک کند تا با فشار دادن، چرخاندن دستگیره یا کشیدن دستگیره آن را باز کنند. همچنین ادعا می شود که علائم و نشانه های اطراف در مانند شماره اتاق را می خواند و حتی وجود نماد ورودی قابل دسترس را تشخیص می دهد.

قابلیت تشخیص درب که با آیفون 13 پرو، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو، آیفون 12 پرو مکس، آیپد پرو 11 اینچی (2020)، آیپد پرو 11 اینچی (2021) و آیپد پرو کار می کند. 12.9 اینچی (2020) و iPad Pro 12.9 اینچی (2021) از طریق برنامه از پیش نصب شده Magnifier در دسترس خواهند بود.

برنامه Magnifier اپل یک حالت تشخیص جدید برای فعال کردن دسترسی به ویژگی تشخیص درب خواهد داشت. همچنین دارای تشخیص افراد و توضیحات تصویر به‌عنوان دو ویژگی جدید است که می‌توانند به تنهایی یا همزمان با تشخیص درب برای حمایت از افراد دارای اختلال بینایی یا کم‌بینایی کار کنند.

این شرکت اعلام کرد، در کنار به‌روزرسانی‌های ذره‌بین، Apple Maps همچنین بازخورد صوتی و لمسی را برای کاربرانی که VoiceOver را فعال کرده‌اند دریافت می‌کند تا به آنها کمک کند نقطه شروع مسیر پیاده‌روی را شناسایی کنند.

اپل واچ همچنین از پشتیبانی اختصاصی Apple Watch Mirroring بهره می برد تا به کاربران امکان کنترل ساعت هوشمند از راه دور با استفاده از آیفون جفت شده خود را بدهد. پیشنهاد جدید به کاربران کمک می کند تا اپل واچ را با استفاده از ویژگی های کمکی آیفون از جمله کنترل صوتی و کنترل سوئیچ کنترل کنند. کاربران می توانند از ورودی هایی مانند دستورات صوتی، عملکردهای صوتی، ردیابی سر و حتی سوئیچ های خارجی ساخته شده برای آیفون به عنوان گزینه های جایگزین برای ضربه زدن به صفحه نمایش اپل واچ استفاده کنند.

همه اینها به افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی کمک می کند.

اپل گفت که Apple Watch Mirroring از یکپارچه‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار روی سیستم، از جمله پیشرفت‌های AirPlay، استفاده می‌کند تا به کاربران امکان استفاده از ویژگی‌هایی از جمله ردیابی اکسیژن خون و ضربان قلب و برنامه Mindfulness را بدهد. ویژگی Mirroring با اپل واچ سری 6 و مدل های جدیدتر کار می کند.

کاربران اپل واچ نیز از پشتیبانی ژست‌های دوبار پینچ برخوردار خواهند شد. این به کاربران کمک می‌کند به تماس تلفنی پاسخ دهند یا پایان دهند، اعلان را رد کنند، عکس بگیرند، رسانه را در برنامه Now Playing پخش کنند یا مکث کنند، و تمرین را شروع، مکث یا از سر بگیرند – همه اینها با استفاده از حرکت دوبار نیشگون گرفتن. با AssistiveTouch در Apple Watch کار خواهد کرد.

برای کاربران ناشنوا یا افرادی که دارای اختلالات شنوایی هستند، اپل زیرنویس زنده را در iPhone، iPad و Mac اعلام کرد. اواخر امسال به صورت بتا به زبان انگلیسی برای کاربران ایالات متحده و کانادا در آیفون 11 به بعد، مدل‌های iPad با A12 Bionic و نسخه‌های جدیدتر و مک‌های دارای سیلیکون اپل در دسترس خواهد بود.

به گفته این شرکت، Live Captions با هر محتوای صوتی، از جمله تماس‌های تلفنی و FaceTime، و همچنین کنفرانس ویدیویی یا برنامه رسانه‌های اجتماعی، محتوای رسانه‌ای استریم، و حتی در صورتی که کاربران در حال گفتگو با شخصی در کنار خود باشند، کار می‌کند.

کاربران می توانند اندازه فونت را برای سهولت در خواندن تنظیم کنند. این ویژگی در FaceTime همچنین گفتگوهای رونویسی شده خودکار را به شرکت کنندگان در تماس نسبت می دهد تا کاربران دارای ناتوانی شنوایی بتوانند از طریق تماس های ویدیویی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

اپل گفت، در مک، Live Captions همراه با گزینه ای برای تایپ پاسخ و گفتن آن با صدای بلند در زمان واقعی برای دیگرانی که بخشی از مکالمه هستند، ارائه می شود. همچنین ادعا کرد که زیرنویس‌های زنده روی دستگاه تولید می‌شوند – با در نظر گرفتن حریم خصوصی و ایمنی کاربر.

صفحه‌خوان بومی اپل – VoiceOver – همچنین 20 زبان و زبان دیگر از جمله بنگالی، بلغاری، کاتالان، اوکراینی و ویتنامی دریافت می‌کند. همچنین ده‌ها صدای جدید وجود خواهند داشت که برای ویژگی‌های کمکی در همه زبان‌های پشتیبانی‌شده بهینه‌سازی می‌شوند.

زبان‌ها، زبان‌ها و صداهای جدید نیز برای ویژگی‌های Speak Selection و Speak Screen در دسترس خواهند بود. علاوه بر این، VoiceOver در مک همراه با ابزار جدید Text Checker برای رفع مشکلات قالب بندی مانند فضاهای تکراری یا حروف بزرگ اشتباه کار می کند.

اپل همچنین برخی از ویژگی های دسترسی اضافی را برای جشن گرفتن روز جهانی آگاهی از دسترسی در این هفته معرفی کرد. این ویژگی‌ها عبارتند از Siri Pause Time که به کاربران کمک می‌کند مدت زمان انتظار دستیار صوتی را قبل از پاسخ دادن به درخواست تنظیم کنند، Buddy Control برای درخواست از ارائه‌دهنده مراقبت یا دوست برای بازی کردن یک بازی، و یک Sound Recognition قابل تنظیم که ادعا می‌شود برای تشخیص صداها سفارشی شده است. که مخصوص محیط یک فرد هستند، مانند زنگ بی نظیر، زنگ در، یا لوازم خانگی.

برنامه Apple Books از پیش بارگذاری شده همچنین شامل تم‌های جدید و گزینه‌های سفارشی‌سازی مانند متن پررنگ و تنظیم خط، کاراکتر و فاصله بین کلمات می‌شود تا تجربه خواندن در دسترس‌تری را به کاربران ارائه دهد. علاوه بر این، برنامه Shortcuts در مک و اپل واچ که از این هفته شروع می‌شود، به توصیه ویژگی‌های دسترس‌پذیری بر اساس ترجیحات کاربر با استفاده از میانبر جدید دستیار دسترسی کمک می‌کند.

Apple Maps همچنین راهنمای جدیدی از بنیاد پارک ملی به نام دسترسی به پارک برای همه دریافت می‌کند تا به کاربران کمک کند ویژگی‌ها، برنامه‌ها و خدمات قابل دسترسی را برای کاوش در پارک‌ها در سراسر راهنمای ایالات متحده از دانشگاه گالاودت کشف کنند. علاوه بر این، کسب‌وکارها و سازمان‌هایی را برجسته می‌کند که برای جامعه ناشنوایان و زبان‌های اشاره ارزش، پذیرش و اولویت دارند.

کاربران همچنین برنامه‌ها و داستان‌های مبتنی بر دسترسی را از توسعه‌دهندگان در App Store و همچنین مجموعه Transforming Our World در Apple Books با داستان‌هایی از افراد دارای معلولیت و درباره آن‌ها دریافت خواهند کرد. Apple Music همچنین لیست های پخش Saylists را برجسته می کند که در آن هر کدام روی صدای متفاوتی تمرکز می کنند.

به طور مشابه، برنامه Apple TV جدیدترین فیلم‌ها و نمایش‌های موفق را ارائه می‌کند که نشان‌دهنده واقعی افراد دارای معلولیت است.

کاربران همچنین می‌توانند مجموعه‌های انتخاب شده توسط مهمان را از بازیگران برجسته جامعه دسترس‌پذیری، از جمله مارلی متلین (“CODA”)، لورن ریدلوف (“Eternals”)، سلما بلر (“معرفی، سلما بلر”) و علی استروکر دریافت کنند. (“کریسمس همیشه بعد”)، در میان دیگران.

سرویس Apple Fitness+ این هفته همچنین مربی باکاری ویلیامز را به همراه خواهد داشت که از ویژگی‌های برجسته زبان اشاره آمریکایی (ASL) استفاده می‌کند، از جمله نکات صوتی، که نشانه‌های شفاهی کوتاه توصیفی برای حمایت از کاربران کم بینا یا کم بینا هستند، و زمان پیاده‌روی و زمان برای اپیزودهایی را اجرا کنید که به «زمان پیاده‌روی یا فشار دادن» و «زمان دویدن یا فشار دادن» برای کاربران ویلچر تبدیل می‌شوند.

ASL همچنین بخشی از هر تمرین و مدیتیشن در Apple Fitness+ خواهد بود و همه ویدیوها شامل زیرنویس به شش زبان خواهند بود. مربیان همچنین تغییراتی را در هر تمرین نشان خواهند داد تا به افرادی که نیاز به کمک دسترسی دارند کمک کنند تا به آن بپیوندند.

منبع : gadgets360

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

بایگانی‌ها

About Me

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam.

Social Profiles

Facebook