اپل دیگر مک او اس ویندور را روی مک بوکهای 2015 پشتیبانی نمی کند

شرکت اپل macOS Ventura را روی MacBook Pro 2015 به قبل پشتیبانی نمی کند

همراه با سطل زباله کمتر محبوب 2013 Mac Pro

نسخه جدید macOS به این معنی است که مجموعه جدیدی از Mac دیگر نمی توانند آخرین سیستم عامل دسکتاپ اپل را اجرا کنند. شاید مهم‌تر از همه، به‌روزرسانی جدید macOS Ventura برای MacBook Pro 2015 در دسترس نباشد.

این لپ تاپ به سرعت به مدل مورد علاقه طرفداران تبدیل شد، زیرا یکی از آخرین لپ تاپ هایی بود که با صفحه کلید سنتی سوئیچ قیچی عرضه شد، قبل از اینکه اپل آن را به نفع صفحه کلید پروانه ای بسیار مورد تمسخر خود کنار بگذارد. خوشبختانه، اپل از آن زمان این طراحی صفحه کلید سنتی را بازگردانده است، به این معنی که جایگزین های بسیار خوبی با انرژی سیلیکونی اپل برای هر کسی که هنوز دستگاه 2015 را نگه داشته است وجود دارد.

لیست کامل مک هایی که Ventura با آنها سازگار است در اینجا آمده است:

  • iMac (2017 به بعد)
  • iMac Pro (2017)
  • Mac Pro (2019 به بعد)
  • مک مینی (2018 به بعد)
  • Mac Studio (2022)
  • مک بوک پرو (2017 به بعد)
  • مک بوک ایر (2018 به بعد)
  • مک بوک (2017 و بعد از آن)

تغییر قابل توجه دیگر در مقایسه با لیست سازگاری macOS Monterey، پایان به‌روزرسانی‌های اصلی سیستم‌عامل برای Mac Pro 2013 اپل (معروف به “Trashcan”) است. اما با توجه به قدمت این دستگاه، بدون ذکر طراحی بسیار تمسخرآمیز آن، نمی توانم تصور کنم که بسیاری درگذشت آن عزادار باشند. با به‌روزرسانی Ventura، اپل دیگر به‌روزرسانی‌هایی را برای مک‌های قبل از 2017 ارائه نمی‌کند، به این معنی که تا پنج سال به‌روزرسانی‌های اصلی macOS را برای این دستگاه‌ها ارائه می‌کند.

macOS Ventura در حال حاضر تنها به‌عنوان یک به‌روزرسانی بتا برای توسعه‌دهندگان در دسترس است، اما قرار است ماه آینده به‌عنوان نسخه بتای عمومی عرضه شود. مانند به‌روزرسانی‌های اصلی macOS قبلی، انتظار می‌رود در پاییز امسال منتشر شود.

منبع : theverge.com

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

بایگانی‌ها

About Me

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam.

Social Profiles

Facebook